Настройкі
Настройкі шрыфту
PT Sans
Times New Roman
Памер
A
A
A
Міжлітарная адлегласць
Стандартнае
Павялічанае
Вялікае
Колеравая схема
Чорным
па белым
Белым
па чорным
Ваўкавыскі
раённы
выканаўчы
камітэт

Навiны рэгiёна

15 студзеня 2018

Аб прысуджэнні штогадовых прэмій імя А.І.Дубко Гродзенскага абласнога выканаўчага камітэта “За творчыя дасягненні ў галіне культуры і мастацтва”

 Штогадовыя прэміі імя Аляксандра Іосіфавіча Дубко Гродзенскага абласнога выканаўчага камітэта “За творчыя дасягненні ў галіне культуры і мастацтва” работнікам культуры і мастацтва вобласці ў памеры 25 базавых велічынь кожнаму за 2017 год па наступных намінацыях атрымалі:

клубны работнік года

-

Балабуеву Дзянісу Валер’евічу, загадчыку Квасоўскага цэнтра культуры дзяржаўнай установы культуры “Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр”

народны майстар года

-

Міхно Станіславе Вікенцьеўне, кіраўніку студыі “Школа ткацтва” філіяла “Пагародзенскі цэнтр культуры і народнай творчасці” дзяржаўнай установы культуры “Воранаўскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”

бібліятэкар года

-

Грыкень Таісе Іванаўне, загадчыку Іўеўскай дзіцячай бібліятэкі-філіяла дзяржаўнай установы культуры “Іўеўская раённая бібліятэка”

музейны работнік года

-

Развановіч Алене Станіславаўне, загадчыку аддзела рэдкай кнігі ўстановы культуры “Гродзенскі дзяржаўны гісторыка-археалагічны музей”

пісьменнік года

-

Радзіонаву Віталію Канстанцінавічу, сябру Гродзенскага абласнога аддзялення грамадскага аб’яднання “Саюз пісьменнікаў Беларусі”

выкладчык года

-

Ваяводскай Наталле Генадзьеўне, выкладчыку харэаграфічных дысцыплін установы адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны каледж мастацтваў”

артыст года

-

Ракуцю Пятру Васільевічу, артысту-вакалісту (салісту) 2 катэгорыі дзяржаўнай установы культуры “Гродзенская абласная філармонія”

рэжысёр года              

-

Бачковай Жане Георгіеўне, намесніку дырэктара дзяржаўнай установы культуры “Заслужаны калектыў Рэспублікі Беларусь “Ансамбль танца, музыкі і песні “Белыя росы”

журналіст года            

-

Ласмане Інге Вячаславаўне, карэспандэнту дзяржаўнай установы “Рэдакцыя рэгіянальнай газеты “Перспектыва”

мастак года                  

-

Бандарчуку Мікалаю Трафімавічу, выкладчыку ўстановы адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны каледж мастацтваў”

музыкант года             

-

Мягкову Барысу Ігаравічу, дырыжору эстрадна-сімфанічнага аркестра дзяржаўнай установы культуры “Гродзенская абласная філармонія”

настаўнік школы мастацтваў года           

-

Чывелю Аляксандру Станіслававічу, настаўніку дзяржаўнай установы адукацыі “Радунская дзіцячая школа мастацтваў”

мастацкі кіраўнік    народнага (заслужанага) аматарскага калектыву года

-

Амельчанке Юліі Леанідаўне, дырэктару дзяржаўнай установы адукацыі “Дзіцячая музычная школа мастацтваў № 2              г. Гродна”

мастацкі кіраўнік узорнага (заслужанага) аматарскага калектыву года

-

Антоненка Вадзіму Барысавічу, настаўніку, кіраўніку ўзорнага ансамбля дзяржаўнай установы адукацыі “Бераставіцкая дзіцячая школа мастацтваў”